دوشنبه 1 مرداد 1403، 22 July 2024


مشخصات آگهی
تعداد بازدید: 2175

تعمیرگاه ترمز ای بی اس آذربایجان شرقی

تعمیر و فروش لوازم و قطعات ترمز ABS خودرو های خارجی و ایرانی در تبریز مرند شبستر میانه مراغه خوی اهر سراب آذرشهر هادیشهر بهترین مکانیک و تعمیرکار ترمز سایپا و ایرانخودرو و کیا و هیوندا

نام و نام خانوادگی:

مهندس عطایی

موقعیت:

تهران-تبریز

تاریخ ارسال:

16 اسفند 1400 ساعت 13:02

تاریخ انقضا:

29 اسفند 1405

تلفن تماس:

09107472885

موبایل:

09129470388

پست الکترونیکی:

hoseynboster2021@gmail.com

آدرس:

نمایندگی مرکزی : تهران میدان شوش خیابان شهرزاد جنوبی پلاک 624

متن آگهی

تعمیرگاه ترمز ABS خودرو در آذربایجان شرقی تبریز

ترمز ABS : 
ترمز  ABS ترمز ضد قفل میباشد که یکی از اجزای ضروری خودرو میباشد . 
مخترع  ای بی اس در ابتدا بانام ترمز ضد لغزش نامگذاری کرد . اولین شرکتی که از این ترمزها استفاده نمود شرکت وستینگ هاوس بود که در ترمز قطارها راه آهن امریکا استفاده نمود . سال 1950 شرکت دانلوپ مارکسات فناوری ترمز ای بی اس را وارد بازار خودرو نمود . 

طرز کار سیستم ترمز ای بی اس به اینصورت میباشد که با انتقال نیروی پای راننده بر پدال ترمز و سوپاگ خلابوستر فعال میشود و هوای پشت دیافراگم توسط نیروی موتور مکیده میشود . خلا نسبی باعث میشود نیروی وارده راننده چند برابر شود . 

با نصب ترمز ای بی اس بر روی خودرو ها عمل ترمز گیری با اطمینان بیشتر انجام میشود . در قدیم در جاده های لغزنده و یخ زده و در هوای بارانی و برفی ترمز گرفتن بسیار خطرناک بود و با ترمز گرفتن احتما خیلی زیاد چرخ ها قفل میشد و خطرات دیگری برای راننده به وجود می آورد و کنترل ماشین برای راننده بسیار سخت میشد . در این زمان فرمان پذیری ماشین تا حد زیادی کاهش پیدا میکرد و خطر تصادف به شدت بالا میرفت . 


اجزای سیستم ABS : 

ترمزهای ای بی اس یک سیستم و ترمز کمکی میباشد در کنار ترمزهای دیگر ماشین و باعث بالا رفتن ایمنی ماشین در هنگام رانندگی میشود . 

1- سنسورهای سرعت 
در سیستم ای بی اس اطلاعات سرعت از طریق حسگرهای سرعت دریافت میشود . جای نصب این حسگرها در خودرو ها متفاوت میباشد و گاها در چهار چرخ و در بعضی خودروها در دیفرانسیل نصب میگردد . 

2-کنترل کننده 
عملکرد سوپاپ ها و پمپ ها بر عهده ی بخش کنترل کننده ای بی اس میباشد . وظیفه ی خود این قسمت که از نوع هیدورلیکی میباشد میتوان به موارد زیر اشاره نمود : 
1- تنظیم و کنترل سیستم از طریق حسگرهای اطلاعاتی 
2-کنترل وضعیت اجزای دیگر سیستم ای بی اس و تنظیم و کنترل آن ها در زمان فعالیت 
( واحد کنترل الکترونیکی - واحد کنترل هیدرولیکی ) 

3- سوپاپ ها یا الکترو موتور پمپ ها : 
سیستم ترمز ای بی اس به صورتی میباشد که لوله هایی به نام لوله ترمز یا کانال ترمز که به هر چرخ به صورت مجزا وصل میشود . درون این لوله ها سوپاپ هایی مربوط به ترمز ای بی اس قرار دارد . 

4- پمپ یا شیرهای برقی 
این قطعه وظیفه ی باز گرداندن نیروی کاهش یافته را دارد . سوپاپ ها هر یک به روشی فشار را کم میکند و این پمپ ها فشار از دست رفته را به سیستم باز میگرداند . 

5-اکولوماتورها 
این بخش ترمز ای بی اس محل ذخیره روغن مازاد تحت فشار ترمز میباشد .

6-تقسیم دینامیکی عقب 
در هنگامی ترمز گیری شدید و ناگهانی باشد وزن خودرو ناخواسته به سمت جلو حرکت میکند در این هنگام تعادل وزنی خودرو به هم میخورد و قدرت ترمز گیری چرخ های عقب کمتر میشود . در این هنگام سستم دینامیکی عقب از ورودی ها و خروجی های کمک گرفته و فشار ترمز گیری چرخ های عقب و جلو متناسب میشود . 


عیب یابی ترمز ABS 

ترمز ای بی اس یکی از اجزای بسیار مهم در خودرو ها میباشد که باید به آلارمهای آن در خودرو دقت نمود . ترمز های ای بی اس به دلیل اینکه کنترل خودرو را در مواقع خطر فراهم میکند باید نسبت به نگهداری و تعمیر آن دقت کافی را داشت . خرابی این ترمزها با چراغی که پشت فرمان ماشین وجود دارد نمایش داده میشود . این چراغ در زمانی روشن میشود که سوگاپ ها و یا پمپ ای بی اس به مشکل بر خورده باشد . 
 

دلایل روشن شدن چراغ ABS : 

1-خرابی سنسورها 
2-خرابی های الکتریکی 
3-خرابی پمپ ها و سوپاپ ها 
4- خرابی واحد کنترل 
 

تعمیر گاه تخصصی ترمز ABS : 

این تعمیرگاهها باید  مجهز به دستگاههای پیشرفته و تخصصی در تعمیرات ای بی اس باشند . برای تعمیر ترمزهای ای بی اس باید به تعمیرگاههایی مراجع نمود که کار تخصصی آنها تعمیر پدال ترمز ، لنت ترمز ، بوستر خلاء میباشد . 

مواردی که در تعمیرگاه تخصصی ABS  انجام میشود : 
1-رفع خالی کردن ترمز ( دو پا شدن ترمز ) 
2- رفع مشکل قفل شدن چرخ ها 
3-تعمیر روغن ریزی مربوط به بلوک ABS 
4-باز کردن کانال مسدود روغن به چرخ ها
5- تعمیر و تقویت انواع سیستم های ترمز 
6- رفع و تعمیر و ایراد یابی تمامی نواقص ترمز ای بی اس


این مطلب را به اشتراک بگذارید:
تبلیغات
چند آگهی دیگر