جمعه 11 خرداد 1403، 31 May 2024


مشخصات آگهی
تعداد بازدید: 695

بهترین دندانپزشک کودکان و نوجوانان قزوین

متخصص دندانپزشکی کودکان و نوجوانان در قزوین کلینیک دندانپزشکی کودکان قزوین تمامی درمان های دندانپزشکی کودکان زیر 14 سال درمان کودکان مضطرب و غیر همکار ( تا جای ممکن بدون بیهوشی)

نام و نام خانوادگی:

دکتر علی کریم خانی

موقعیت:

قزوین

تاریخ ارسال:

7 آبان 1401 ساعت 18:59

تاریخ انقضا:

31 فروردین 1404

تلفن تماس:

02833229210

موبایل:

09035024731

وب سایت:

-

پست الکترونیکی:

-

تلگرام:

آدرس:

قزوین،خیام جنوبی( نرسیده به چهارراه شهرداری،کوچه خضری،ساختمان پزشکان جم ،طبقه سوم،واحد 9

متن آگهی

مطب دندانپزشکی کودکان و نوجوانان قزوین

مرکز تخصصی دندانپزشکی کودکان و نوجوانان با مجوز رسمی وزارت بهداشت
در زمینه درمان های تحت آرامبخشی و بیهوشی،ارتودنسی پیشگیری ،ترمیمی و زیبایی و درمان اورژانس کودکان و نوجوانان عزیز
با مدیریت دکتر دکتر علی کریم خانی بورد تخصصی دندانپزشکی کودکان و نوجوانان
 

دکتر علی کریم خانی
متخصص دندانپزشکی کودکان
مدیر گروه کودکان دانشکده دندانپزشکی قزوین
عضو هیات علمی دانشگاه و دارای بورد تخصصی
درمان کودکان مضطرب زیر۱۴ سال
درمان تحت بیهوشی و آرامبخشی
کودکان(عصب کشی ، فلورایدتراپی و فیشور سیلنت)
محیطی بهداشتی با  بهترین مواد مصرفی بهمراه وسایل استریل مختص هر بیمار 
با مواد درجه یک و قیمتی مناسب و روش استرلیزاسیون مورد تایید شبکه بهداشت اماده ی ارائه خدمات به بیماران


تلفن: 02833229210
موبایل : 09035024731

ساعت کاری:
روزهای شنبه تا سه شنبه از سه تا هشت و نیم بعدازظهر
روز چهارشنبه از شش تا هشت و نیم بعدازظهر
 

انجام درمانهای دندانپزشکی تحت بیهوشی عمومی صرفا در محیطهای بیمارستانی مجهز توسط کادر آموزش دیده دندانپزشکی و حتما با حضور متخصص بیهوشی قابل انجام می باشد و انجام این درمانها در فضای خارج از بیمارستان امکانپذیر نمی باشد.
 

بهترین دندانپزشک کودکان و نوجوانان قزوین


تشویق کودکان به همکاری در دندانپزشکی

برای ترغیب و تشویق کودکان به همکاری کردن در زمان درمان دندانپزشکی ، یکی از راههای خیلی موثر جایزه دادن به کودک است.
در این خصوص سعی می شود یک هدیه پس از انجام کار به کودک داده شود،فقط مساله بسیار مهم این است که این کار بدون قرار و تعهد قبلی باشد و نباید وارد معامله با کودک بشویم، چون در این صورت جنبه رشوه پیدا می کند و اثرات مخرب آن بیشتر از اثرات خوب آن خواهد بود.


در زمان شروع درمان دندانپزشکی برای کودکان ،دندانپزشک سعی می کند به زبان کودکان و با استفاده از کلمات جایگزین مراحل درمان را برای کودک توضیح دهد، پس از شنیدن برخی کلمات تعجب نکنید!! . برای مثال ممکن است به جای استفاده از کلمه ساکشن ، کلمه (جارو برقی ) به کار رود. به والدین عزیز هم توصیه میشود پیشاپیش برای فرزند خود ذهنیت مثبتی نسبت به درمان ایجاد کنند .
 

وقتی که قرار است برای درمان دندانهای کودکتان به دندانپزشک مراجعه کنید ، سعی کنید با توضیحات مختصری برای فرزندتان کارهایی که قرار است برای او انجام شود را توضیح دهید. دقت کنید که این توضیحات باید مفید و مختصر باشد ، توضیح زیاد از حد و اغراق ،باعث افزایش نگرانی کودک خواهد شد. در توضیحات خود از کلماتی همچون ( درد نداره )  ،(اصلا آمپول نمیزنند ) یا ( خون نمیاد ) استفاده نکنید. استفاده از کلماتی مثل " درد "خود باعث افزایش نگرانی کودک و القای درد واقعی به او می شود. در مورد تزریق بیحسی هم هیچگاه سعی نکنید به او دروغ بگویید و انجام تزریق بی حسی را انکار نکنید ، چرا که باعث سلب اعتماد کودک ، هم نسبت به والدین و هم  نسبت به دندانپزشک می شود. شکل گرفتن یک رابطه متکی بر اعتماد و اطمینان  ، کلید موفقیت درمان دندانپزشکی در کودکان و حتی بزرگسالان است. 


نکاتی در مورد درمان دندان کودکان

اگر کودک شما دارای بیماری خاصی است، حتما قبل از درمان دندانپزشکی موضوع را به اطلاع دندانپزشک برسانید.بهترین راه نوشتن مشکل در پرونده فرزند شما است ، تا همیشه دندانپزشک در جلسات درمانی ملاحظات خاصی برای کودک در نظر بگیرد. هیچگاه سعی در پنهان کردن بیماری فرزندتان در برابر کادر پزشکی نکنید،گاهی وقتها هم شاید فکر کنید نیازی به اطلاع دادن نیست و بیماری کودک ربطی به دندانپزشک ندارد، در حالی که دانستن بیماری های یک فرد می تواند کل روند درمان را تغییر دهد و حتی اطلاع ندادن چنین مشکلاتی می تواند منجر به اتفاقات خطرناکی برای بیمار شود.


چرا بايد مراقب دندان شيري باشيم ؟ 

اهميت نگهداري دندان هاي شيري تا زمان ريزش طبيعيشان علاوه بر نقش در جويدن و زيبايي به علت حفظ فضا براي رويش منظم دندان دائمي جايگزين و رشد مناسب فك ميباشد .در واقع مهمترين دليل براي حفظ دندانهاي آسيابي شيري حفظ فضاي رويش دندان دائمي جايگزين ميباشد .اگر دندان شيري آسيابي زود كشيده شود فضاي خالي ايجاد شده توسط حركت دندانهاي مجاور كوچك و حتي كاملا بسته ميشود و دندان دائمي فضا جهت رويش نخواهد داشت.


پیشگیری از پوسیدگی‌های دندانی زودرس دوران کودکی :

از آنجایی که پوسیدگی دندانی یک بیماری مسری است و میکروبهای ایجادکننده آن معمولا از دهان والدین (بویژه مادران) به نوزاد منتقل می‌شوند، قبل از اقدام به بچه دار شدن به فکر سلامت دندانهای خود باشید و با مراجعه به دندانپزشک، دندانهای پوسیده خود را درمان کنید. با نظر دندانپزشک می‌توانید با مصرف برخی آدامس‌های بدون قند یا دهانشویه‌ها، بهداشت دهانی خود را بهبود بخشید.


ظرف شش ماه بعد از رویش اولین دندان کودک، جهت معاینه و دریافت اطلاعات و مشاوره‌های بهداشتی مناسب، نوزاد خود را نزد دندانپزشک متخصص کودکان ببرید. توصیه شده این مراجعه دیر‌تر از ۱۲ ماهگی کودک نباشد.


دندانهای نوزادتان را زمان رویش آن‌ها تا حدود 1.5 سالگی، شب‌ها قبل از خواب با استفاده از یک پارچه یا گاز استریل، تمیز کنید.
در دوره 1.5 تا ۳ سالگی، دندانهای کودک را به کمک مسواکهای انگشتی یا دستی، بدون استفاده از خمیر دندان یا با استفاده از خمیر دندانهای فاقد فلوراید، شب‌ها قبل از خواب مسواک بزنید.


در سن ۳-۶ سالگی، دندانهای کودک را با مسواکهای دستی یا برقی و خمیر دندانهای فلوراید دار مخصوص کودکان، روزی دو بار (یک بار بعد از صبحانه و یک بار قبل از خواب شب) مسواک بزنید.


از شیشه حاوی شیر، به عنوان پستانک جهت آرام کردن و کمک به خوابیدن کودک استفاده نکنید.
اجازه ندهید کودک با بطری یا شیشه محتوی چیزی غیر از آب در دهانش به خواب برود.
در صورتی که کودک عادت کرده در شب مکررا شیر بخورد، سعی کنید به تدریج تعداد دفعات شیرخوردن را کاهش دهید و بعداز هربار شیردهی به کودک آب بخورانید تا اضافات شیر از روی دندانهای کودک پاک شود.
تغذیه کودک از شیشه شیر را در حدود سن ۱۲-۱۴ ماهگی متوقف و او را به نوشیدن از فنجان یا لیوان تشویق کنید.


اجازه ندهید کودک در طول روز، مکررا میان وعده‌های پوسیدگی زا از قبیل: انواع شیرینی، کلوچه، کیک، بیسکویت، پفک، چیپس وغیره مصرف کند. در صورت تمایل کودک به اینگونه خوراکی‌ها بهتر است آن‌ها را به طور یکجا وبعد از صرف وعده‌های غذایی اصلی به او داد.
برنامه زمانی منظمی برای وعده‌های غذایی اصلی کودک و نیز میان وعده‌ها طرح ریزی کنید و تعداد میان وعده‌ها را به حداقل برسانید.
کودک را تشویق کنید بجای خوراکیهای پوسیدگی زا، از ترکیبات غیر پوسیدگی زا مثل پنیر، ماست، میوه، سالاد و مغز‌ها (مثل پسته، بادام) در میان وعده‌ها استفاده کند.   


این مطلب را به اشتراک بگذارید:
تبلیغات
چند آگهی دیگر